Onları kimlər əvəzlədi?

Tarix: 11-02-2020, 17:45 / Oxunub: 359

 


 

Xəbər verdiyimiz kimi, MSK artıq ötən gün keçirilən parlament seçkiləri ilə bağlı yekun siyahını açıqlayıb. 
“Qafqazinfo” bu məqamda V və VI çağırış üzrə nəticələri müqayisəli formada təqdim edir:
1 saylı Şərur-Sədərək: Vasif Talıbov (YAP) - Vasif Talıbov (YAP)
2 saylı Şərur: İsa Həbibbəyli (YAP) - İsa Həbibbəyli (YAP)
3 saylı Babək–Kəngərli-Naxçıvan: Səttar Möhbalıyev (partiyasız) - Səttar Möhbalıyev (partiyasız)
4 saylı Naxçıvan şəhər: Eldar İbrahimov (YAP) - Eldar İbrahimov (YAP)
5 saylı Şahbuz-Babək: Siyavuş Novruzov (YAP) - Siyavuş Novruzov(YAP)
6 saylı Culfa–Babək: Ülviyyə Həmzəyeva (YAP) - Ülviyyə Həmzəyeva (YAP)
7 saylı Ordubad-Culfa: Qüdrət Həsənquliyev (BAXCP) - Quliyev Cəbi (YAP) 
8 saylı Binəqədi: Azay Quliyev (partiyasız) - Azay Quliyev (partiyasız)
9 saylı Binəqədi: Kəmaləddin Qafarov (YAP) - Kəmaləddin Qafarov (YAP)
10 saylı Binəqədi: Madər Musayev (partiyasız) - Madər Musayev (partiyasız)
11 saylı Qaradağ: Aydın Hüseynov (YAP) - Aydın Hüseynov (YAP)
12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal: Mixail Zabelin (YAP) - Səbinə Xasıyeva (YAP)
13 saylı Xəzər-Pirallahı: Rauf Əliyev (YAP) - Rauf Əliyev (YAP)
14 saylı Xəzər: Mehriban Əliyeva (YAP) - Soltan Məmmədov ( bitərəf)
15 saylı Yasamal: Ülvi Quliyev (partiyasız) - Ülvi Quliyev (partiyasız)
16 saylı Yasamal: Aytən Mustafayeva (partiyasız) - Erkin Qədirli (bitərəf)
17 saylı Yasamal: Elşad Həsənov (partiyasız) - Elnur Allahverdiyev (YAP)
18 saylı Nərimanov-Nizami: Rasim Musabəyov (partiyasız) - Rasim Musabəyov (partiyasız)
19 saylı Nərimanov: Hikmət Məmmədov (YAP) - Hikmət Məmmədov (YAP)
20 saylı Nərimanov: Adil Əliyev (partiyasız) - Adil Əliyev (partiyasız)
21 saylı Nəsimi: Məlahət İbrahimqızı (YAP) - Məlahət İbrahimqızı (YAP)
22 saylı Nəsimi: Asim Mollazadə (ADİSP) - Asim Mollazadə (ADİSP)
23 saylı Nəsimi-Səbail: Ziyad Səmədzadə (partiyasız) - Ziyad Səmədzadə (partiyasız)
24 saylı Nizami: Rövnəq Abdullayev (YAP) - Könül Nurullayeva (bitərəf)
25 saylı Nizami: Sədaqət Vəliyeva (YAP) - Sədaqət Vəliyeva (YAP)
26 saylı Sabunçu: Fazil Mustafa (BQP) - Fazil Mustafa (BQP)
27 saylı Sabunçu: Dilarə Cəbrayılova (YAP) - Əliabbas Salahzadə (YAP)
28 saylı Sabunçu: Eldar Quliyev (partiyasız) - Eldar Quliyev (partiyasız)
29 saylı Səbail: Şəmsəddin Hacıyev (YAP) - Nigar Arpadarai  (bitərəf)
30 saylı Suraxanı: Sevinc Fətəliyeva (YAP) - Sevinc Fətəliyeva (YAP)
31 saylı Suraxanı: Fərəc Quliyev (MDHP) - Etibar Əliyev (bitərəf)
32 saylı Suraxanı: Ağacan Abıyev (YAP) - Afət Həsənova (YAP)
33 saylı Xətai: Hüseynbala Mirələmov (YAP) - Hüseynbala Mirələmov (YAP)
34 saylı Xətai: Fuad Muradov (partiyasız) - Mixail Zabelin (YAP)
35 saylı Xətai: Araz Əlizadə (ASDP) - Rauf Abbasov (Bitərəf)
36 saylı Xətai: Səməd Seyidov (YAP) - Qüdrət Həsənquliyev (BAXCP)
37 saylı Nizami (Gəncə): Pərvin Kərimzadə (YAP) - Pərvin Kərimzadə (YAP)
38 saylı Nizami (Gəncə): Naqif Həmzəyev (YAP) - Naqif Həmzəyev (YAP)
39 saylı Kəpəz: Xanlar Fətiyev (YAP) - Müşfiq Cəfərov (YAP)
40 saylı Kəpəz: Musa Quliyev(YAP) - Musa Quliyev (YAP)
41 saylı Sumqayıt: Mirzəcan Xəlilov (YAP) - Hicran Hüseynova (YAP)
42 saylı Sumqayıt: Tahir Mirkişili (YAP) - Tahir Mirkişili (YAP)
43 saylı Sumqayıt: Muxtar Babayev (YAP) - Emin Hacıyev (YAP)
44 saylı Sumqayıt-Xızı: Hacı Salayev (partiyasız) - Müşfiq Məmmədli (YAP)
45 saylı Abşeron: Oqtay Əsədov (YAP) - Oqtay Əsədov (YAP)
46 saylı Şirvan: Rafael Cəbrayılov (partiyasız) - İltizam Yusifov (bitərəf)
47 saylı Mingəçevir: Aydın Mirzəzadə (YAP) - Aydın Mirzəzadə (YAP)
48 saylı Yevlax: İlham Məmmədov (YAP) - İlham Məmmədov (YAP)
49 saylı Yevlax-Mingəçevir: Əli Hüseynli (YAP) - Əli Hüseynli (YAP)
50 saylı Abşeron-Qobustan: Zeynəb Xanlarova (partiyasız) - Şahin Seyidzadə (bitərəf)
51 saylı Qusar: Azər Badamov (YAP) - Azər Badamov (YAP)
52 saylı Quba: Vahid Əhmədov (partiyasız) - Vahid Əhmədov (partiyasız)
53 saylı Quba-Qusar: Yevda Abramov (YAP) - Anatoliy Rafailov (bitərəf)
54 saylı Şabran-Siyəzən: Tahir Süleymanov (YAP) - Sadiq Qurbanov (YAP)
55 saylı Xaçmaz şəhər: Eldəniz Səlimov (YAP) - Eldəniz Səlimov (YAP)
56 saylı Xaçmaz kənd: İlham Əliyev (YAP) - Sevil Mikayılova (bitərəf)
57 saylı Kürdəmir: Müslüm Məmmədov (partiyasız) - Əminə Ağazadə (bitərəf)
58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir: Rafael Hüseynov (VHP) - Rafael Hüseynov (VHP)
59 saylı Salyan: Əliağa Hüseynov (partiyasız) - Jalə Əhmədova (bitərəf)
60 saylı Salyan-Neftçala: Fəzail Ağamalı (AVP) - Fəzail Ağamalı (AVP)
61 saylı Neftçala: Arif Rəhimzadə (YAP) - Sabir Rüstəmxanlı (VHP)
62 saylı Saatlı: Əflatun Amaşov (partiyasız) - Əziz Ələkbərov (YAP)
63 saylı Sabirabad: Elçin Quliyev (YAP) - Kamal Cəfərov (YAP)
64 saylı Sabirabad: Rüstəm Xəlilov (YAP) - Ramin Məmmədov (YAP)
65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir: Əhliman Əmiraslanov (YAP) - Əhliman Əmiraslanov (YAP)
66 saylı Biləsuvar: Xanhüseyn Kazımlı (ASRP) - Bəhruz Məhərrəmov (bitərəf)
67 saylı Cəlilabad şəhər: Malik Həsənov (YAP) - Malik Həsənov (YAP)
68 saylı Cəlilabad kənd: Mirkazım Kazımov (YAP) - Elman Nəsirov (YAP) 
69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar: Fəzail İbrahimli (VHP) - Fəzail İbrahimli (VHP)
70 saylı Masallı şəhər: Nəriman Əliyev (YAP) - Məşhur Məmmədov (YAP)
71 saylı Masallı kənd: Elmira Axundova (partiyasız) - Anar İsgəndərov (YAP)
72 saylı Yardımlı-Masallı: Musa Qasımlı (partiyasız) - Musa Qasımlı (partiyasız)
73 saylı Lənkəran şəhər: Rüfət Quliyev (partiyasız) - Rüfət Quliyev (partiyasız)
74 saylı Lənkəran kənd: Hadı Rəcəbli (YAP) - Hadı Rəcəbli (YAP)
75 saylı Lənkəran-Masallı: Cavanşir Paşazadə (YAP) - Cavanşir Paşazadə (YAP)
76 saylı Lənkəran-Astara: Ziyafət Əsgərov (YAP) - Ziyafət Əsgərov (YAP)
77 saylı Astara: Rəşad Mahmudov (YAP) - Rəşad Mahmudov (YAP)
78 saylı Lerik: İqbal Məmmədov (YAP) - İqbal Məmmədov (YAP)
79 saylı İmişli: Əsabil Qasımov (YAP) - Murad Fərzəliyev  (bitərəf)
80 saylı İmişli-Beyləqan: Çingiz Qənizadə (partiyasız) - Çingiz Qənizadə (partiyasız)
81 saylı Beyləqan: Şahin İsmayılov (YAP) - Şahin İsmayılov (YAP)
82 saylı Ağcabədi: Tahir Rzayev (YAP) - Tahir Rzayev (YAP)
83 saylı Ağcabədi-Füzuli: Aqil Abbasov (partiyasız) - Aqil Abbasov (partiyasız)
84 saylı Füzuli: Bahar Muradova (YAP) - Vüqar Bayramov (bitərəf)
85 saylı Şamaxı: Elxan Süleymanov (partiyasız) - Tamam Cəfərova (bitərəf)
86 saylı İsmayıllı: Novruzəli Aslanov (partiyasız) - Novruzəli Aslanov (partiyasız)
87 saylı Ağsu-İsmayıllı: Tahir Kərimli (Vəhdət Partiyası) - Tahir Kərimli (Vəhdət Partiyası)
88 saylı Göyçay seçki dairəsi: Sabir Hacıyev (VBP) - Sabir Hacıyev (VBP)
89 saylı Göyçay-Ağdaş: Elman Nəsirov (YAP) - Məzahir Əfəndiyev (bitərəf)
90 saylı Ağdaş Seçki Dairəsi: Cavid Osmanov ( YAP) 
91 saylı Ucar: Vüsal Hüseynov (YAP) - Ramil Həsən (YAP) 
92 saylı Zərdab-Ucar: Jalə Əliyeva (partiyasız) - Jalə Əliyeva (bitərəf)
93 saylı Bərdə şəhər: Gövhər Baxşəliyeva (partiyasız) - Fatma Yıldırım (YAP)
94 saylı Bərdə kənd: Zahid Oruc (partiyasız) - Zahid Oruc (partiyasız)
95 saylı Tərtər: Sahib Alıyev (partiyasız) - Sahib Alıyev (partiyasız)
96 saylı Goranboy-Naftalan: Mahir Aslanov (partiyasız) - Anar Məmmədov (YAP)
97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər: Ağalar Vəliyev (YAP) - Ağalar Vəliyev (YAP)
98 saylı Şəmkir şəhər: Sahibə Qafarova (YAP) - Sahibə Qafarova (YAP)
99 saylı Şəmkir kənd: Sona Əliyeva (YAP) - Nurlan Həsənov ( YAP)
100 saylı Şəmkir-Daşkəsən: Kamran Bayramov (YAP) - Kamran Bayramov (YAP)
101 saylı Göygöl-Daşkəsən: Rövşən Rzayev (partiyasız) - Elşad Mirbəşiroğlu (YAP)
102 saylı Samux-Şəmkir: Valeh Ələsgərov (partiyasız) - Nizami Səfərov (YAP)
103 saylı Gədəbəy: Sevinc Hüseynova (YAP) - Sevinc Hüseynova (YAP)
104 saylı Gədəbəy-Tovuz: Rafiq Məmmədhəsənov (YAP) - Arzu Nağıyev (bitərəf)
105 saylı Tovuz: Qənirə Paşayeva (partiyasız) - Qənirə Paşayeva (partiyasız)
106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa: Ülviyyə Ağayeva (partiyasız) - Ülviyyə Ağayeva (bitərəf)
107 saylı Qazax: Kamran Nəbizadə (partiyasız) - Seyidov Səməd (YAP)
108 saylı Ağstafa: Nizami Cəfərov (YAP) - Nizami Cəfərov (YAP)
109 saylı Balakən: Nəsib Məhəməliyev (YAP) - Nəsib Məhəməliyev (YAP)
110 saylı Zaqatala: Elşən Musayev (ADMP) - Elşən Musayev (ADMP)
111 saylı Zaqatala-Balakən: Kamilə Əliyeva (YAP) - Kamilə Əliyeva (YAP)
112 saylı Qax seçki dairəsi: Azər Kərimli (partiyasız) - Azər Kərimli (partiyasız)
113 saylı Şəki şəhər: Yaqub Mahmudov (YAP) - Vüqar İsgəndərov (bitərəf)
114 saylı Şəki kənd birinci: Əli Məsimli (partiyasız) - Əli Məsimli (partiyasız)
115 saylı Şəki kənd ikinci: Cavanşir Feyziyev (partiyasız) - Cavanşir Feyziyev (partiyasız)
116 saylı Qəbələ: Fəttah Heydərov (partiyasız) - Fəttah Heydərov (partiyasız)
117 saylı Oğuz-Qəbələ: Aqiyə Naxçıvanlı (YAP) - Aqiyə Naxçıvanlı (YAP)
118 saylı Ağdam şəhər: Bəxtiyar Əliyev (partiyasız) - Bəxtiyar Əliyev (partiyasız)
119 saylı Ağdam kənd: Bəxtiyar Sadıqov (YAP) - Bəxtiyar Sadıqov (YAP)
120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı: Astan Şahverdiyev (YAP) - Ceyhun Məmmədov (YAP)
121 saylı Laçın: Mahir Abbaszadə (YAP) - Mahir Abbaszadə (YAP)
122 saylı Xankəndi: Flora Qasımova (partiyasız) - Tural Gəncəliyev (bitərəf)
123 saylı Kəlbəcər: Cavid Qurbanov (YAP) - Aqil Məmmədov (YAP)
124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd: Elman Məmmədov (YAP) - Elman Məmmədov (YAP)
125 saylı Zəngilan-Qubadlı: İmamverdi İsmayılov (YAP) - İmamverdi İsmayılov (YAP) 


Axtarış
Xəbər lenti
Reklam